Vize ve Pasaport İşlemleri

E2 Yatırımcı Vizesi Nedir, Nasıl Alınır?

e2 yatırımcı vizesi

E2 Yatırımcı Vizesi Nedir?

E2 yatırımcı vizesi nedir ne değildir amaçları ABD içerisinde bir iş yapmak olan kişilerin detaylı olarak bilmeleri gerekli olan konu başlıklarından biridir. Çünkü bu vize sayesinde Amerika’da bir işletmenin devralınması da herhangi bir işletmeye yatırım yapılması da mümkün olmaktadır. Zorunlu vizeler arasında gösterilen vizenin belli şart ve koşulları vardır. Üstelik ABD, vize konusunda en çok titizlenen ülkelerin başında gelmektedir. Bu neden ötürü E2 vizesi temin etmek isteyenlerin tüm şartları harfiyen yerine getirmeleri istenmektedir. Ülke, ziyaretçi vizelerinde de aynı titizlik üzerinden hareket etmektedir.

E2 Yatırımcı Vizesi Nasıl Alınır?

Ana amaçları ABD’de bir işletme devralmak ya da işletmelere yatırım yapmak olanların E2  vizesi almaları lazımdır. Bu vize sadece ABD ile anlaşması olan ülkelere verilmektedir. Türkiye yıllar öncesinde gerekli anlaşmayı imzaladığı için ilk adım başarı ile atılmış kabul edilmektedir. T.C. vatandaşları ülkemizden bu vizeye başvuru yapacaklarsa belli mülakatlara katılım göstermeleri beklenmektedir. Ayrıca ABD içerisinde iş kurulacağı için banka hesaplarında kaynağı net bir şekilde belli olan nakitlerin bulunması istenmektedir. Kişiler yeterliliklerini bir işletmenin en büyük kar ortaklarından biri olduklarını ispat ederek de gösterebilmektedir. E2 vizesi nasıl alınır adımlarının en zorlarından biri yeni işletme hakkında rapor sunmaktır. Kişiler yatırım yapacakları ABD merkezli firmaların iş planı hazırlamalı ve kendi hedeflerini hazırladıkları plana eklemelidir.

E2 Yatırımcı Vizesi Şartları

Ülkeler verecekleri vize türlerine göre farklı şartların yerine getirilmesini isteyebilmektedir. E2  vizesi şartları aynı zamanda vize için geçerli olan özellikler şeklinde de lanse edilmektedir. Bu vize sadece belli süreler için geçerlidir. Ancak sürenin sona ermesinden sonra yenilenebilmesi mümkündür. En çok merak edilen şey vizenin zaman içerisinde Yeşil Kart konumuna gelip gelmeyeceği ile alakalıdır Yeşil Kart oldukça farklı bir boyutta olduğundan bu vize ile bağdaşmasının beklenmesi boşa umut etmek olacaktır. Son olarak vizenin sadede Türkiye’den alınması gerekli değildir. Hali hazırda ABD’de bulunan Türk vatandaşları da oradan bu vize için başvuru iletimi gerçekleştirebilmektedir.

E2 Yatırımcı Vizesi Başvurusu

Bireylerin E2 yatırımcı vizesi başvurusu yapabilmeleri için ilk olarak DS-600 formuna ihtiyaçları bulunmaktadır. Aynı pasaportta bulunması halinde bile bu formun ayrıcalıklı olarak sunulması en önemli maddelerden biridir. Başvuru için kişilerin ellerinde ABD içerisinde minimum altı ay geçerli olan pasaportlarına da ihtiyaçları olacaktır. E2 vizesi başvurusu yapmak için banka hesap dökümlerine de gereksinim vardır. Hesaplarda yer alan paranın kaynağının gösterilmesi de en az paranın temin edilmesi kadar önemlidir. Bu aşamada vergi dökümlerinden ya da maaş bordrolarından istifade edilebilmektedir. Klasik olarak istenen pasaport fotoğrafından sonra ABD içerisinde gerçekleştirilmek istenen iş kolu hakkında rapor sunumu yapılmalıdır. Bu alanda detaylı anlatımlar yapmak vizenin çıkma ihtimalinin yükselmesini sağlayacaktır.

E2 Yatırımcı Vizesi Danışmanlığı

E2 yatırımcı vizesine sahip olanlar ABD içerisinde geçerli olan pek çok avantajı kullanabilir hale gelmektedir. Bundan kaynaklı olarak son yıllarda farklı iş kollarından yatırımcılar bu vize için fırsat kollamaktadır. Fakat işlerin amatör şekilde yürütülmesi yüzünden ilk başvuru neticesinde olumlu yanıt alan birey sayısı oldukça azdır. Bu nedene bağlı olarak E2 yatırımcı vizesi danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Hizmetler çerçevesinde vize başvurusu adımları profesyoneller tarafından yürütülmektedir. Ayrıca kişiler detaylı şekilde bilgilendirilerek vizenin ilk kerede çıkarılma şansı yükseltilmektedir. Danışmanlık için onlarca farklı firmadan destek alınması mümkündür. ancak uzun süreli hizmet veren dinamik kadrolu firmalar daha çok tercih edilmektedir.

Diğer Yazılar
Vize ve Pasaport İşlemleri

İltica Nedir? Nasıl İltica Edebilirim?

Nasıl İltica Edebilirim? İltica nedir ne değildir? Nasıl iltica edebilirim? tam olarak…
Devamını Oku
Vize ve Pasaport İşlemleri

Öğrenci Pasaportu Nasıl Alınır? 2021 Fiyatları Nelerdir?

Öğrenci pasaportu nasıl alınır? Sorusu son günlerde birçok öğrenci için merak uyandıran…
Devamını Oku
Vize ve Pasaport İşlemleriYurtdışı Tatili

Avrupa Gönüllülük Projesi Nedir?

Avrupa Gönüllülük Projesi Nedir? Avrupa Gönüllülük Projesi nedir? Günümüzde farklı bir…
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir