Vize ve Pasaport İşlemleriYurtdışı Tatili

Green Card Başvurusu

Green Card

Green Card

Green Card  Amerika Birleşik Devletleri tarafından her yıl tekrarlanan, ülkenin çok çeşitli bir topluma sahip olması ve nüfus sayısının yüksek tutulmasını hedefleyen bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde her yıl yaklaşık 55000 insan Amerika’da yaşama ve çalışma fırsatı yakalamaktadır.

Kendi ülkelerinin alım gücü, yaşam standartları, refah seviyesi düşük olan insanlar, imkanları daha iyi olan bir ülkede yaşama umuduyla Green card’a başvurmaktadırlar. Amerika ülkesi yaşam standartları, alım gücü gibi etkenler göz önünde bulundurulduğunda, insanlar gitmeyi hedeflediği bir ülkedir. İşte bu yüzden sizde Amerika’da yaşamayı hedefliyorsanız, başvuru tarihleri içerisinde Green card’a başvurabilir, gerçekleşmesi şansınız ve kriterlerinize kalmış olumlu sonucu bekleyebilirsiniz.

Günümüzde ekonomisi giderek küçülen birçok ülke vardır. Bu sebeple bu ülkelerde yaşayan insanların daha iyi bir hayata uzanmak için yerine getirdiği işlemlerden biri büyük ölçüde yurt dışında yaşama ve çalışma imkanı arayışı içinde olmaktır. Bu imkan arayışı sonucunda Green card seçeneğini tercih eden çok fazla insan vardır. Bu sebeple çekilen kuranın kişiler tarafına olumlu bir şekilde sonuç verme ihtimali, çok fazla katılımcı sebebiyle daha zor bir hale gelmektedir. Bu sebeple kuranın sonucunda olumlu sonuçlar ile karşılaşmayan insanlar hayal kırıklığına uğrar ve bir daha bu çekilişte aday olmazlar. Bu bir hatadır. Eğer Amerika’ya Green card yoluyla gitmek isteniyorsa her yıl tekrarlanan çekilişlere katılmak, şansınızı arttıracaktır.

 Green Card Başvurusu Ne Zaman Yapılır?

Green card çekilişi her yılın ekim ile kasım ayları arasında tekrarlanmaktadır.

Green Card Başvuru Şartları Nelerdir?

Bu çekilişte yer almak için sahip olmanız gereken kriterler arasında şunlar vardır,

  • En az lise veya dengi bir okuldan mezun olmak
  • Mezuniyet yoksa bir iş üzerinde en az 2 yıl deneyim ve bu iş üzerinde olan ustalığı belgeleyebilmek
  • Uygulamanın geçerli olduğu ülkelerde doğmak veya bu ülkelerde doğmuş biriyle evli olmak

Eğer bu kriterlere sahip iseniz sizde Green carda başvurabilir, çekilişte hak kazanma şansına sahip olabilirsiniz.

Green Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru için Amerika Birleşik Devletleri tarafından Hazırlanan Web sitede başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu başvuruda kişisel bilgiler, pasaport bilgileri, fotoğraf gibi bilgiler istenmektedir. Bu bilgileri girdikten istenen son birkaç bilgiyi de girdikten sonra başvurunuzu tamamlayabilir, sonucu bekleyebilirsiniz.

Green Card Sahibi Olmanın Avantajları nelerdir?

Green Card sahibi olmanın getirdiği avantajlar arasında, oy kullanmak gibi vatandaşlık hakları hariç, eğitim , sağlık , konaklama gibi konularda Amerikan vatandaşlarıyla aynı haklara sahip olurlar. Amerika’da iş kurabilir , gelecek için yatırım yapabilir , para kazanmak için çalışabilirler. Eğer Türkiye de yaşıyorsanız ve hayatınızdan memnun değilseniz bu seçeneklere sahip olmak adına planlar kuruyorsanız Amerika da yaşam fırsatını yakalamak için yerine getirebileceğiniz en basit yöntemlerden biri Green card uygulamasıdır. Bunun sebebi bu uygulama insanlarda, az önce belirttiğimiz en az lise mezunu olmak veya 2 yıl iş deneyimine sahip olmak gibi etkenlerin dışında fazla da bir statü gözetmekte değildir. Bunun nedenleri arasında Amerika birleşik devletleri çok çeşitli bir kültüre sahip olmayı hedeflemekte olan bir ülkedir ve ülke sayısını her zaman yukarılarda tutmak amaçları arasındadır.

Amerika da yaşama fırsatı

Daimi ikamet hakkı sunan Green card sayesinde bu çekilişi olumlu şekilde kazanan insanlar hayatlarının sonuna kadar Amerika da yaşayabilir, hayatlarını burada geçirebilirler. Ayrıca bu çekilişi kazanmanız halinde aileniz kapsamında bulunun insanları da yanınızda yaşamaya hak kazandırabilirsiniz. Bu sayede Amerika da geçirdiğiniz süre zarfında ailenizden ayrı kalmaz beraber yaşamaya başlayabilirsiniz. Amerika da yaşama fırsatı yakalayan insanlar diğer ülkelere nazaran daha iyi birikimler yapabilir, hayatlarını itham ettirmek için maddi bakımdan daha güçlü bir yapıya sahip olabilirler.

Amerika Birleşik Devletleri içerisinde bulundurduğu imkanlar bakımından diğer ülkelerden önde bir ülkedir. Bunun sebebi güçlü ekonomisi ve alım gücünün diğer ülkelerden fazla olmasıdır. Yaşam standartları bakımından diğer ülkelerden önde olan bu ülkede yaşamaya başladığınız takdirde, kişisel statünüzü ilerletebilir, gelecek planlarınızı gerçekleştirmek için daha verimli adımlar atabilirsiniz. Bu sayede siz ve aileniz daha iyi bir hayat yaşayacak, kişisel statünüzü ilerletecek, hedeflerinize daha da yakın olabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri fırsatlar ülkesi olarak adlandırılan bir ülkedir. Mesleğiniz ne olursa olsun Amerika da bu mesleğinizi hatırı sayılır bir şekilde ilerletebilir, bu mesleğiniz sayesinden güzel paralar kazanabilirsiniz. Hedeflerinizi gerçekleştirmek adına yeterli birikimi yaptığınızı düşündüğünüz zaman ülkenize dönüş yapmak sizin elinizde. Amerikan doları küresel yapıda güçlü bir para birimidir. Bu yüzden bu ülkede yaptığınız birikimler sayesinde  kişisel ekonominize büyük ölçüde yarar sağlayabilirsiniz.

Diğer Yazılar
Vize ve Pasaport İşlemleri

İltica Nedir? Nasıl İltica Edebilirim?

Nasıl İltica Edebilirim? İltica nedir ne değildir? Nasıl iltica edebilirim? tam olarak…
Devamını Oku
Vize ve Pasaport İşlemleri

Öğrenci Pasaportu Nasıl Alınır? 2021 Fiyatları Nelerdir?

Öğrenci pasaportu nasıl alınır? Sorusu son günlerde birçok öğrenci için merak uyandıran…
Devamını Oku
Vize ve Pasaport İşlemleriYurtdışı Tatili

Avrupa Gönüllülük Projesi Nedir?

Avrupa Gönüllülük Projesi Nedir? Avrupa Gönüllülük Projesi nedir? Günümüzde farklı bir…
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vize ve Pasaport İşlemleri

İngiltere – Ankara Sözleşmesi Hakkında Soru Cevap

İlgini Çekebilir...