Vize ve Pasaport İşlemleri

İngiltere – Ankara Sözleşmesi Hakkında Soru Cevap

Günümüzde insanlar farklı ülkelerde yaşamak, eğitim almak ya da çalışmak istemektedir. Bu çerçevede birbirinden değişik ülkelerin tercih edilmesi mümkündür. Ancak İngiltere Ankara Sözleşmesi nedir ne değildir bilenler genellikle tercihlerini İngiltere’den yana kullanmaktadır. Çünkü İngiltere ve ülkemiz arasında imzalanan bu sözleşme sayesinde başvuruları kabul edilen kimseler İngiltere’de iş kurmak gibi pek çok ayrıcalığa sahip olabilmektedir. Ülke, bu sistemi AB’den çıkmadan önce atmış olduğu önemli bir adım olarak görmektedir.

İngiltere – Ankara Sözleşmesine Kimler Başvurabilir?

Ankara Anlaşması başvuru şartları net bir şekilde açıklanmıştır. Bu çerçevede sözleşmeye başvuracak olan kişilerde aranan ilk şart on sekiz yaşın aşılmış olmalıdır. Bireylerin İngiltere’de yeni bir iş kurmak ya da buradaki işlerini oraya taşımak isteklerinin bulunması ve isteklerine yetecek sermayelerinin olması da şartlardan diğerleridir. Son olarak şartlar arasında en önemli olanlardan bir diğeri için T.C. vatandaşlığı gösterilmektedir. Kişilerin başvuru esnasında orada yapacakları iş hakkında kendilerinden istenen bilgileri açık olarak sunmaları da çok önemlidir.

İngiltere – Ankara Sözleşmesi Şartları Neler?

Başvuru için gerekli olan şartların sağlanması İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi temin edilmesinin ilk adımlarından biridir. Ülkeler arasında imzalanan sözleşme gereğince vizenin kabulü aşamasında belirtilen işin İngiltere’de yapılıp yapılmaması da önem arz etmektedir. Ülke, bir yıl içerisinde denetimlerle kişilerin işyerlerini gerektiği gibi açıp açmadığını kontrol etmektedir. Bu çerçevede mimarlık ofisi açmak için ülkeye giden ancak farklı işkollarını deneyen kimselerin bile vizelerinin iptal edildiğini söylemek mümkündür. Kişiler başvuru sırasında kendilerinden istenen evrakları eksik ya da hatalı vermeleri sonucunda da sözleşme şartları gereğince başvurularının kabul olmadığını göreceklerdir.

İngiltere – Ankara Sözleşmesi Ne Zaman Bitiyor?

Ankara Anlaşması Vizesi getirdiği imkanlar çerçevesinde pek çok kişi tarafından talep edilmektedir. Bu çerçevede vize başvurusu yapmak isteyenler anlaşmanın geçerlilik süresini de otomatik olarak merak etmektedir. Yaşanan salgın çerçevesinde durdurulan vize başvuruları artık eskiden olduğu şekilde yeniden alınmaya başlanmıştır. Sözleşmenin geçerlilik süresi ise İngiltere’nin AB’den çıkış tarihine kadardır. Yapılan açıklamalar bu tarihin 31 Aralık 2020 olduğunu göstermektedir.

İngiltere – Ankara Sözleşmesi ile İngiltere’ye Nasıl Yerleşilir?

Başvuru için gerekli olan şartların sağlanması İngiltere Ankara Sözleşmesi kapsamında vize alınmasının ilk adımlarından biri olarak kabul edilmektedir. Vizenin onaylanmasından sonra yine şartlar kapsamında belirtilen işin yapılması kapsamında İngiltere’ye sorunsuz olarak yerleşmek mümkündür. Tabi bu durum tam bir vatandaşlık için yeterli değildir. Kişiler var olan vize kapsamında geçici çalışma izni olarak görülebilen bir şans temin etmiş olmaktadır. Fakat iznin kapsamı geniş olduğundan istenen yerde ev kiralamak gibi işlemler esnasında herhangi bir sorun ya da sıkıntı görülmemektedir.

İngiltere – Ankara Sözleşmesi İçin Ne Kadar Para Lazım?

Bireylerin İngiltere vizesi alarak orada iş kurmalarını sağlayan bu anlaşma belli sermayelerin kişilerde bulunup bulunmadıklarını da kontrol etmektedir. Öncelikle vize başvuruları için iki yüz ila beş yüz lira arasında değişim gösteren evrak ücretleri talep edilmektedir. Bu tür taleplerden alınan ücret yıl bazında değişim gösterebildiğinden ötürü başvurunun hemen öncesinde kontrol edilmesi en doğrusudur. İngiltere Ankara Anlaşması sermaye ücreti vizenin en önemli ayaklarından biridir. Öncelikle olası dolandırıcılık durumlarına karşın ülke, bankada gösterilmesi gerekli olan sermaye miktarının en az üç aydan bu yana hesapta duruyor olmasını istemektedir. Daha kısa süre kapsamında hesapta duran paralar için kökenin belgelerle kanıtlanması gerekecektir. Kurulacak işe göre değişim göstermekle birlikte bu işlem için ortalama olarak 30.000 Sterlin hesapta bulunmalıdır. Orada minimum bir sene kalacak kişilerin yine ortalama 12 ile 13.000 Sterlin yaşam masrafını işin içine katmaları da önerilmektedir. Aile bireyleri için ise kişi başına 6.000 Sterlin eklenmelidir.

İngiltere – Ankara Sözleşmesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Ankara Anlaşması kapsamında başvuru yapanların sayısı arttığı için başvuruların en profesyonel şekilde gerçekleştirilmesi önerilmektedir. Yine bu iş için danışmanlık veren yerlere danışılması öneriler arasında yer almaktadır. Yine de İngiltere Ankara Sözleşmesi başvurusunu kişiler bireysel şekilde gerçekleştirebilmektedir. Bunun için dosya için gerekli olan belgelerin tamamının temin edilmesi ve doldurulması lazımdır. Sonrasında ise bir vize randevusu alınmalıdır. Randevu tarihinde formlar İngiltere Vize Başvuru Merkezine elden teslim edilerek kontrol edilmeleri sağlanabilmektedir.

İngiltere – Ankara Sözleşmesi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize için gerekli olan belgelerin incelenmesi ve araştırmaların yapılmasında farklı zaman aralıkları verilmektedir. Çünkü belli dönemlerde vize talep sayısı oldukça artmaktadır. Bu da otomatik olarak işlemlerin daha uzun sürede sonuç vermesine yol açmaktadır. İngiltere Ankara Sözleşmesi başvuru sonuçları için en çok otuz gün kadar beklendiği bilinmektedir. Fakat bu süre maksimum rakamları içerdiği için sonuçların alınması daha kısa süre içerisinde de gerçekleşebilmektedir. Burada önemli olan sonuçların olumlu olabilmesi adına gerek sermaye tutarları gerek diğer maddeler açısından uyumlu hale gelmektir. Çünkü herhangi bir açıdan eksik görülen kimselere vize verilmemektedir.

Diğer Yazılar
Vize ve Pasaport İşlemleri

İltica Nedir? Nasıl İltica Edebilirim?

Nasıl İltica Edebilirim? İltica nedir ne değildir? Nasıl iltica edebilirim? tam olarak…
Devamını Oku
Vize ve Pasaport İşlemleri

Öğrenci Pasaportu Nasıl Alınır? 2021 Fiyatları Nelerdir?

Öğrenci pasaportu nasıl alınır? Sorusu son günlerde birçok öğrenci için merak uyandıran…
Devamını Oku
Vize ve Pasaport İşlemleriYurtdışı Tatili

Avrupa Gönüllülük Projesi Nedir?

Avrupa Gönüllülük Projesi Nedir? Avrupa Gönüllülük Projesi nedir? Günümüzde farklı bir…
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir