Gezilecek Yerler

Marmara Bölgesinde Gezilecek Yerler

Marmara Bölgesinde Gezilecek Yerler

 

Marmara bölgesi Türkiye’nin tarihsel açıdan en değerli bölgelerinden bir tanesidir. Marmara bölgesinde gezilecek yerler denince akla İstanbul gelmektedir. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul Türkiye’nin göz bebeğidir. Tatil yapmak isteyen ve aynı zamanda tatil yaparken tarihsel gezinti yapmak isteyen insanların ilk tercihi olan Marmara bölgesi dış ülkelerden de birçok turist almaktadır. İstanbul yüz yıllar boyunca dünya gözdesi olmuş Osmanlı Devleti’nin başkent görevini yüz yıllar boyunca yerine getirmiştir.  Sadece İstanbul güzellikleriyle sınırlı kalmayan Marmara bölgesi Bursa, Balıkesir, Çanakkale gibi güzel vatan topraklarımızı da bünyesinde barındırmaktadır.

Neden Marmara Bölgesi

Doğuda bulunan ülkemizi Avrupa’ya bağlayan bir şehir konumunda olan İstanbul’u bünyesinde taşıyan Marmara Bölgesi vatanımız için çok önemli bir bölge olmakla kalmıyor ülkemize maddi ya da manevi olarak katkısı da çok büyük

Uludağ-Bursa

Uludağ Türkiye’nin en popüler kayak merkezlerinden biri olmakla kalmayıp en büyük eğlence festivallerinin de yapıldığı bir dağdır. Yurt dışından oldukça iyi bir miktarda turist çeken Uludağ kayak merkezi gidenleri mutlu etmekte ve bir hayli eğlendirmektedir.  Doğa harikası olan bu dağ ister kayak yapabileceğiniz isterse eğlenebileceğiniz isterseniz de konaklayabileceğiniz bir yaşam alanıdır. Bu eğlenceli yaşam alanını tatmak isteyen insanların tercihi olan Bursa-Uludağ sıcak havalardan bıkan ve serinlemek isteyen insanların kaçış noktası haline gelmiştir.

Manyas Kuşgölü- Balıkesir

Manyas gölü herkesin bildiği üzere Türkiye’de bulunan kuş cenneti olarak geçmektedir.  200’den fazla kuş türüne ev sahipliği yapan Manyas Gölü eşsiz doğal güzelliklerden bir tanesidir. Gölde tekne kiralayarak gezebileceğiniz Manyas’ta birbirinden eşsiz güzellikte bulunan birçok kuş türü vardır. Bu kuş türlerini fotoğraflayabilir anı olarak saklayabilirsiniz. Türkiye’nin eşsiz güzelliklerinden olan Manyas Kuşgölü gezilmeyi bekliyor.

Cunda Adası- Balıkesir

Cunda Adası

Cunda Adası

Cunda adası Balıkesir’de bulunan ve eşsiz bir doğal güzelliğe sahip olan bir adadır. Bu adaya senede binlerce turist gelmekte ve doğal güzelliğin tadını çıkarmaktadır. Ayvalık ilçesinin en güzel yerlerinden biri olan Cunda Adası bünyesinde yerleşim yerleri barındırmaktadır.  Tatil yeri olarak çok iyi bir seçim olan Cunda Adasında dilediğiniz gibi bir tatil geçirebilirsiniz.

Kaz Dağları- Çanakkale

Kazdağları - Çanakkale

Kazdağları – Çanakkale

 

Marmara’da mutlaka gezilmesi ve tecrübe edinilmesi gereken yerlerden biri olan Kaz Dağları senede binlerce turist çekmektedir. Kaz Dağlarına giden turistlerin ve yerli turistlerin doğal güzellik olan Kaz Dağlarını sevmeme gibi bir ihtimali söz konusu bile değildir. Kaz Dağlarının kuzey yüzü Çanakkale’ye dönük iken güney yüzü ise milli park ilan edilmiştir. Eşsiz bir manzaraya ve doğal güzelliğe sahip olan Kaz Dağlarını mutlaka gezmeli ve ziyaret etmelisiniz.

Truva Antik Kenti- Çanakkale

Tarihte oldukça önemli bir geçmişe sahip olan Truva Antik kenti Çanakkale’nin göz bebeğidir. 1988 yılından beri Dünya Mirası olarak nitelendirilen bu yapı son derece insanların ilgisini çeken ve merak uyandıran bir yapıya sahiptir. Bir gün Çanakkale’ye yolunuz düşer ise mutlaka uğramanız ve keşfetmeniz gereken yerlerden biri olan Truva Antik Kenti sizi bekliyor olacak.

Sapanca Gölü Sakarya

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde bulunan Sapanca Gölü, Marmara bölgesindeki doğal güzellikler arasında yer almaktadır. Sapanca’nın 17 kilometre uzağında bulunan göl çevrili bir alana sahiptir. Bu gölde birbirinden çeşitli canlılar yaşamakta ve bu canlılar yerli, yabancı turistleri çekmektedir. Durum böyle iken Sapanca Gölü sene içerisinde binlerce ziyaretçiye kapısını açıyor.

Termal Kaplıcalar- Yalova

İnsanlar yorucu iş hayatlarından ve hayatlarındaki olumsuzluklardan dolayı gezmek ve görmek isterler. Bazı insanlar deniz kum ararken bazıları ise gezilecek tarihi yerler ararlar. İnsandan insana göre değişen tatil anlayışının amacı aslında aynıdır. Tatile gidildiğinde iş stresi atılmalı ve kafa boşaltılmalıdır tatilin amacı budur ve bu yüzden yapılmalıdır. Tatile gitmek istediğinizde nereye gideceğinize nerede kalacağınıza karar verirken mutlaka zorluk çekmişsinizdir öyle değil mi? Termal kaplıcalar Yalova’nın en gözde yerlerinden biridir. Şifa bulmak isteyen ve hamam ortamını seven insanların öncellikli tercihi olan Termal kaplıcalar sene boyunca birçok ülkeden bile turist çekmektedir. Yerli turistler Yalova’nın Termal kaplıcalarının ne kadar şifali ve faydalı olduğunu mutlaka birilerinden duymuşturlar. Bu duyumlar sonucu eğer Yalova’ya giderlerse memnuniyet ve mutluluktan başka bir şey ile dönemeyecekleri kesin.

Ulubat Gölü-  Bursa

Ulubat gölü bünyesinde yaşayan birçok hayvan türü ve canlı ile muhteşem bir doğan şölendir. Bu doğal güzelliği görmek isteyen insanlar ise can atmakta ve gitmek için gün saymaktadır. Ülkemizin doğal harikalarından olan Ulubat Gölü mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Eğer Bursa’ya yolunuz düşer ise mutlaka Ulubat Gölü’ne uğramanız hem gidenler tarafından hem gitmek isteyenler tarafından önerilmektedir.

İstanbul Prens Adaları

Marmara Bölgesinde Gezilecek Yerler listesinin son sırasında, İstanbul prens adaları olarak adlandırılan bu bölge birçok yerli, yabancı tuıristi cazibesi ile oraya çekmiştir. Gidenlerin iyi bir tecrübe ve mutlulukla ayrıldığı Prens Adaları gezmeyi sevenler için çok ideal. Eşsiz Marmara denizinin ve güneşin tadını doya doya çıkarmak isteyen insanlarında tercih ettiği Prens adalarına gitmeniz gezeler tarafından önerilir.

Diğer Yazılar
Gezilecek Yerler

Güneydoğu Anadolu’da Gezilecek Yerler

Güneydoğu Anadolu’da Gezilecek Yerler Şimdi de Güneydoğu Anadolu’da Gezilecek Yerler…
Devamını Oku
Gezilecek Yerler

Doğu Anadolu’da Gezilecek Yerler

Doğu Anadolu’da Gezilecek Yerler Doğu Anadolu’da gezilecek yerler sıralamasını şimdi hep…
Devamını Oku
Gezilecek Yerler

Karadeniz’de Gezilecek Yerler

Karadeniz’de Gezilecek Yerler Karadeniz’de gezilecek yerler, Türkiye’de yeşilliği…
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir