Genel

Türkiye’nin En İyi 30 Kamp Alanı

Türkiye’nin En İyi 30 Kamp Alanı

 

İnsanlar hayatın stresinden ve temposundan uzaklaşmak için birçok aktivitede bulunur. İşlerinden fırsat buldukça kendilerine en çok hitap eden yerlere giderek tatil yapmayı tercih eden bireyler gerek kafa dinlemek adına doğayla iç içe olabilecekleri yerleri tercih eder gerekse kıyı sahillerine inerek denizin tadını çıkarırlar. Hazırlamış olduğumuz bu listede sizlere Türkiye’deki kamp alanlarını göstermeye çalıştık. Kampın en ucuz tatil seçeneği ve kafa dinlemek için en iyi aktivite olduğu gerçeği doğrultusunda insanların doğayı yaşamak ve şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için tercih ettiği yerleri birlikte inceleyelim.

1)    Salda Gölü, Burdur

Herkesin de bildiği Trükiye’nin Maldivler’i olarak adlandırılan Salda Gölü doğ harikası yerlerden. Sessizlik ve sakinlik arayan aynı zamanda da doğal güzelliklerin tadını çıkarmak isteyen insanların muhakkak gidip görmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Bulundukları konum itibariyle yazın ortasında bile akşamları oldukça serin olan Salda Gölü ve çevresi kamp yapmak isteyenlerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Doğal olarak harika olmasına rağmen işletme açısından yetersiz olması ise insanları kimi zaman bazı zevklerden mahrum bırakmaktadır.

2)    Çamlıhemşin, Rize

Tamamen doğal bir yayla olduğu için herhangi bir yerden yemek ve içecek ihtiyacınızı karşılamanız pek mümkün olmasa da doğallığı ile sizi büyüleyebilecek yerlerden birisidir. İhtiyaçları yanınıza alarak gitmeniz halinde kendinizi doğallığın güzelliğine kaptırmanız mümkün. Göz alabildiğine uzanan dağları izlerken kendinizi kaptırmamak mümkün değil.

3)    Torkul Gölü, Düzce

Herhangi bir kamp tesisi bulunmayan başka bir doğal güzellik de Düzce’dedir. Nilüferlerin ve sazlıkların süslediği doğal gölün yakınına oturup kendinizi suyun ve doğanın sesine bıraktığınızda rahatlayacağınız bir gerçektir.

4)    Burhaniye, Balıkesir

Edremit Körfezi kıyısında yer alan Burhaniye hem doğal kamp alanlarını hem de kapsamlı otelleri bünyesine barındıran bir yerdir. Denizin ayaklarınızın hemen ucunda olduğu bu yer de muhakkak görülmesi gereken yerlerdendir.

5)    Yedigöller, Bolu

Tam bir doğallık merkezi olan Yedigöller’e yiyecek ve içeceğinizi alarak gittiğinizde oradan asla ayrılmak istemeyeceksiniz.

6)    Erdek, Balıkesir

Bol gölgeli ve ağaçlıklı bir kamp alanı bulunan Erdek’te denizin ve plajın güzelliğine de kendinizi kaptıracak oluşunuz kaçınılmaz bir gerçek.

7)    Dalyan, Muğla

Çadırda veya bungalovda dilediğiniz gibi konaklama şansına sahip olduğunuz Dalyan, doğallığın ve konforun iç içe olduğu harika bir dinlenme yeridir.

8)    Dedegöl Dağı, Isparta

Tamamen doğal ve herhangi bir şekilde insan elinin değmediği bir mekân olan Dedegöl Dağı çadırınızı dilediğiniz gibi kurabileceğiniz harika bir konuma sahip.

9)    Fethiye, Muğla

Karaağaç mevkiinde kurulu olan bir kamp alanı ve tamamen doğallıklarla süslü bu yere karavanınızla veya çadırınızla gelerek kafa dinleyebilirsiniz.

10)                     Kumcağız, Kocaeli

Sahiliyle görenleri büyüleyen ve birçok kamp severin odak noktası olan Kumcağız sahilleri görenleri büyülüyor ve yeniden gelebilmek için istek uyandırıyor.

11)                     Köyceğiz Gölü, Muğla

Çok fazla bilinmediği için kalabalık olmayan bu yer birçok kafa dinlemek isteyen durak noktası hâline gelmiştir. Doğal bir izlenim veren derme çatma yerler ise gözleri dinlendirmeye yetiyor.

12)                     Keşan, Edirne

İstanbul’a yakınlığı sebebiyle kalabalık olan bu doğal güzelliğe hafta içi gitmek çok daha mantıklı olacaktır. Zira hafta onu son derece kalabalık olan bu yer doğallığı ile odak merkezi olmaya devam ediyor.

13)                     Kelebekler Vadisi, Muğla

Türkiye’deki kamp alanları içerisinde yer alan en özel yerler arasındadır. Sadece bungalov ve çadır kampı yapabileceğiniz bu yer kesinlikle görmeniz gereken yerlerden.

14)                     Karagöl, Artvin

Artvin’in en meşhur yerlerinden olan Karagöl mevkii popüler bir yer olduğu için kalabalık bir ortama sahiptir.

15)                     Kazdağları, Çanakkale

Konaklama yerlerinin de bulunduğu bu dağlar ve çevresinde birçok sosyal aktivite yapma imkânı da sunmaktır.

16)                     Assos, Çanakkale

Doğayla tamamen iç içe olan bu yer Türkiye’deki kamp alanları listesinin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Denizin pırıl pırıl oluşunu izleyebileceğiniz yerde çadırlar da oldukça kalitelidir.

17)                     Yenice Ormanları, Karabük

Eğriova Göleti çevresi kamp yapmak için oldukça elverişli bir alandır. Bir işletme ve tesis olanağının olmadığı yerde oldukça serin bir hava hâkim olduğu için sıkı giyinmek iyi olacaktır.

18)                     Kabatepe-Kumtepe, Çanakkale

Kabatepe sahilleri birçok kamp tutkununu uğrak noktasıdır. Ağırlıklı olarak kalabalık bir ortama sahip olan bu yer doğallık açısından ise tamamen kusursuz bir yerdir.

19)                     İnbükü, Muğla

Karavan veya çadır kampı için de oldukça uygun bir yer olan bu bölgede ise devlet kontrolündeki işletmeler konuklarına her türlü olanağı sunmaktadır.

20)                     Aladağlar, Niğde

Hem çadır kurma imkânınızın bulunduğu hem de lavabo, duş gibi imkânları bulabileceğiniz tesisleri bulunan Aladağlar mevkii trekking, tırmanış yapmak isteyenler için oldukça uygun bir yer olarak dikkat çekmektedir.

21)                     Geyikbayırı, Antalya

Tırmanma alanları ve plajın olduğu bu yer hem tırmanma sporu ile ilgilenen hem de plajda kafa dinleyip keyif yapmak isteyen bireylerin tercihlerinin başında gelmektedir.

22)                     Aktur, Datça

Kamp alanında aynı zamanda bankamatik, eczane gibi yerlerin de bulunduğu doğa ile günlük yaşamın mükemmel bir birleşimidir. Türkiye’deki kamp alanları arasında en çok rağbet gören yerlerden birisidir.

23)                     Çubucak Ormanları, Muğla

Devlet destekli işletmelerle de desteklenen bu yer karavan ve kamp alanları gibi seçeneklerle de birçok aktiviteyi yapma şansı tanımaktadır.

24)                     Kabak Koyu, Muğla

Nadir olarak butik otel tarzı işletmeleri de bulabileceğiniz yerde lüks oteller mevcut olmamakla birlikte bungalov ve çadır kampı yapılmaktadır.

25)                     Cunda Adası, Balıkesir

Karavan ve çadır kampının yine mümkün olduğu bu yer denizin güzelliği ve temizliği ile konukarını beklemektedir.

26)                     Nemrut Dağı, Adıyaman

Listedeki en doğal güzelliklerden birisidir ve kamp yapmak isteyenlerin en uğrak noktası olarak da göze çarpmaktadır.

27)                     Köprülü Kanyon, Antalya

Antalya şehir merkezine 80 km. uzaklıkta olan Köprülü Kanyon mavi ve yeşilin mükemmel uyumu ile ziyaretçilerini büyülemektedir.

28)                     Balık Gölü, Artvin

Çok fazla turistik bir yer olmamasına karşın el değmemiş güzellikleri ile tamamen kendiniz doğaya bırakabileceğiniz harika bir yerdir.

29)                     Akbük, Muğla

Balık tutmak, doğa yürüyüşü, tırmanma gibi birden fazla imkânınızın tek bir yerde toplandığı mükemmel bir yer olan Akbük Muğla’nın en çok turist aldığı yerlerinden birisidir.

30)                     Akyaka-Gökova, Muğla

Tamamen ormanın güzelliklerine kendinizi bıraktığınız ve doğal güzelliklerle dolu bir yerdir. Tesisler ile de birçok imkân bulabileceğiniz bu yer ise listemizin son kamp alanıdır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir