Yurtdışı Tatili

Yurt Dışında Yılbaşı Geçirebileceğiniz 10 Çılgın Şehir

Yılbaşı Gecesi

Yurt Dışında Yılbaşını Geçirebileceğiniz 10 Çılgın Şehir

Yurt Dışında Yılbaşı insanların yeni yıla daha pozitif ve motive olarak girebilmeleri adına farklı alternatiflerle gelmektedir. Siz de hem uygun fiyatlardan hem de oldukça farklı şekillerde yeni yıla merhaba diyebilirsiniz. Bunun için verecek olduğumuz hem çılgın hem eğlenceli hem de romantik olan yurt dışı şehir alternatiflerimizi inceleyebilirsiniz.

Yurt Dışında Yılbaşı İçin İlk 10 Sıralamamız

1.      Moskova’da Yılbaşı

Moskova Geceleri

Moskova Geceleri

Moskova, yurtdışı yılbaşı kutlamalarının ilk adreslerinden biridir. Yılbaşını karla birlikte kutlamak gere romantik ortamlara girmek gerekse çılgın partilere katılmak istekleri olanlar için Rusya’nın Moskova kenti kesinlikle ilk sıraya eklenmelidir. Üstelik erken rezervasyon imkanları çerçevesinde bu kaçamak tatiller oldukça uygun rakamlardan yapılabilmektedir.

2.      Selanik’te Yılbaşı

Yunanistan Manzarası

Yunanistan Manzarası

Selanik, yılbaşında hem yabancı bir ülke görmek hem de çok uzaklara gitmek istemeyenler için önerilmektedir. Selanik’i yılbaşında çılgın şehirler kapsamına sokan özelliği ise kesinlikle lar olarak gösterilmektedir. Kentte uzun zamandan bu yana varlıklarını devam ettiren tavernalar yılbaşında sabaha kadar kesintisiz bir eğlence avantajı sunmaktadır. Selanik’i diğer şehirlerden ayıran özellikler arasında mimari yapı da önemli bir ayrıntı oluşturmaktadır. Partilere katılmak istemeyenler sadece şehirde geziye çıkarak bile gecelerini güzel şekilde noktalayabilmektedir. Selanik, konaklama açısından da en uygun yılbaşı şehirlerindendir. İsterseniz bir turla ya da kendi tercih edeceğiniz oteller aracılığı ile konaklama sorununu erken rezervasyon avantajıyla giderebilirsiniz. Şehirde butik oteller de yılbaşı özel konseptleri sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir.

3.      Barcelona’da Yılbaşı

Barcelona Su ve Işık Gösterisi

Barcelona Su ve Işık Gösterisi

İspanya denince akla gelen ilk şehirlerden biri kesinlikle Barcelona’dır. Kent gerek lüks mekanları gerek farklı mimari yapıları ile dikkat çekmektedir. Barcelona, yılbaşı akşamı oldukça farklı bir hale bürünmektedir. Öncelikle burada geleneksel bir yapı bulunmaktadır. Bu neden yüzünden pek çok insan o gece sokaklara taşan masalar etrafında toplanarak yeni yıl için hazırlanan yemekleri tüketmektedir. Yeni yıl yurt dışı önerilerinden olan Barcelona, gecenin ilerleyen saatlerinde bambaşka bir yüzünü ortaya koymaktadır. Şehirde özellikle gece yarısından sonra sabaha kadar devam eden partiler bulunmaktadır. Üstelik şehrin hemen her yerinde bizim nar geleneğimiz olduğu gibi üzüm geleneği devam etmektedir. Siz de yeni yıla üzüm yiyerek merhaba demeniz halinde o yılı oldukça şanslı olarak geçirebilirsiniz.

4.      Dubai’de Yılbaşı

Dubai'nin Çılgın Geceleri

Dubai’nin Çılgın Geceleri

Farklı ülkelerde yılbaşı kutlamak isteyenlere önerilen ilk isimlerden biri de Dubai’dir. Burada yılın her döneminde olduğu gibi yılbaşında da lükse ve eğlenceye doymak mümkündür. Üstelik o güne özel olarak hazırlanan havai fişek gösterileri görenleri hayrete düşürmektedir. Şehirde yılbaşı planları o günün sabahında başlamaktadır. Kahvaltı ile başlayan gün gerek farklı turlar gerekse bireysel planlar çerçevesinde alternatifler sunmaktadır. Çöl gezilerinin bu tatilin olmazsa olmazlarından biri haline geldiği de açıktır. Siz de yılbaşı için Dubai’yi tercih ederek çılgın partilere katılıp şehrin eşsiz mimarisi eşliğinde keyifli zaman geçirebilirsiniz.

5.      Roma’da Yılbaşı

Roma geceleri

Roma geceleri

Yılbaşında birbirinden farkı partilere katılım sağlamak isteyenler için önerilerin başında gelen yabancı şehirlerden biri de Roma’dır. İtalya’nın en önemli kentleri arasında gösterilen Roma’da neredeyse her sokakta farklı bir partiye rastlamak mümkündür. Üstelik yabancı ülkede yılbaşı geçirmek ve bunu sonuna kadar kullanmak için sabaha kadar farklı partilere katılım sağlanması da mümkündür. Kentte özellikle erken rezervasyon sayesinde konaklama ücretlerini minimuma çekerek daha fazla alan ziyaret de edilebilmektedir. Böylelikle yılbaşı eğlencenin yanı sıra kültür gezisi için de değerlendirilebilen bir kısa tatil havasına girmiş olacaktır.

6.      Prag’da Yılbaşı

Prag Geceleri

Prag Geceleri

Çılgınlık sadece partilerden ibaret değildir. Kimi insanlar yıl başı akşamlarında çılgın bir romantizm aramaktadır. Prag bu tür istekleri olanlara verilebilen en iyi önerilerin başında gelmektedir. Bu durum şehrin mimari yapısı ile yakından ilgilidir. Tarihi yapı bakımından en zengin kentler arasında gösterilen Prag, yılbaşı gecesine özel olarak ışıklandırılmaktadır. Bunun için ise çalışmalar aylar öncesinden başlamaktadır. Üstelik yine aynı sokaklarda gerek yemek yenebilecek gerekse alternatif partilere giriş yapılabilecek onlarca seçenek mevcuttur. Alternatiflerin çok olması burada hem arkadaşlarla hem de sevgili ile unutulmaz bir yılbaşı geçirilmesini de sağlamaktadır.

7.      Berlin’de Yılbaşı

Işık Gösterisi

Işık Gösterisi

Bazı milletler için yılbaşı farklı şeyler ifade etmektedir. Yurt dışında yılbaşı listesinde Berlin’in olma nedenlerinden biri de budur. Şehir, yılbaşına aylar öncesinden hazırlanmaya başlanmaktadır. Bu çerçevede özel havai fişek gösterileri en büyüğü saat on ikide olmak üzere farklı zaman aralıklarında gerçekleştirilmektedir. Üstelik Berlin’de eğlence sokaklara kadar inmektedir. Böylece herhangi bir mekâna girmek zorunda bile kalmadan istediğiniz partilere sokaklarda erişim sağlayabileceksiniz.

8.      Paris’te Yılbaşı

Paris'te Bir Park

Paris’te Bir Park

Yılbaşında yurt dışı planlarının olmazsa olmaz isimlerinden biri de Paris’tir. Şehir yılın hemen her günü kalabalıktır. Buna karşın yılbaşı akşamı özelikle Eiffel Kulesi eşsiz zamanlarından birini yaşatmaktadır. Kule, normal zamanlarında bile ışıklandırmalarının seyredilmesi açısından ziyaret edilmektedir. Yılbaşı gecesi ışıklandırma alternatif gösterilere de ev sahipliği yapmaktadır. Üstelik kule, yılbaşı kutlamaları için havai fişek gösterilerinin de merkezi olarak hazırlanmaktadır. Böylelikle çılgın ve romantik bir tatil bir araya getirilmiş olmaktadır. Paris, konaklama açısından da uygun olan tatil merkezleri arasında gösterilmektedir. Şehrin önemli otellerinin tamamı Eiffel Kulesi’nin eşsiz manzarasına sahiptir. Bu da isteyen kişilerin gösteri otellerinden takip etmelerine imkân tanımaktadır.

9.      Londra’da Yılbaşı

Londra Gecesi

Londra Gecesi

Yılbaşı akşamlarının klasik isimlerinden biri de kesinlikle İngiltere Londra’dır. Yeni yıla Londra’da girmek isteyen binlerce insan her sene buraya akın etmektedir. Londra’da yılbaşı alternatifleri oldukça çeşitlidir. Tercih edenler London Eye çevresinde özel olarak hazırlanmış olan romantik alanlarda rezervasyonla güzel bir yemek yiyebilmektedir. Ancak şehrin bu bilinen tarafları daha kalabalık olmaktadır. Çılgın kalabalıktan uzak kalmak isteyeler ise rıhtımı kendilerine adres olarak belirleyebilmektedir. Görüldüğü üzere burada her zevke göre bir alternatif bulunmaktadır.

10.  Amsterdam’da Yılbaşı

Amsterdam

Amsterdam

Yurt dışında yılbaşı listesinin son sırasında Amsterdam var. Amsterdam romantik yılbaşı tatili için de çılgın partilerde sabahlamak için de önerilen ortak isimlerden biridir. Öncelikle şehrin mimari yapısı zaten yılın her döneminde turist almaktadır. Buna karşın yılbaşı gecelerinde gelen turist miktarları maksimumlara çıkmaktadır. Şehrin en önemli meydanlarından biri olan “Dam” bu gece adeta dolup taşmaktadır. İnsanlar meydana gelerek havai fişek gösterilerinin en özellerini oldukça yakından seyredebilmektedir. Üstelik burada hemen her yer birbirine yakındır. Böylelikle sabaha kadar devam edecek olan partiler arasında zaman kaybı yaşamadan geçiş yapılması mümkün hale gelmektedir. Yılbaşını adet olduğu üzere soğuk bir havada karşılamak isteyenler için de Amsterdam en iyi alternatiflerin başında bulunmaktadır.

 

Diğer Yazılar
Vize ve Pasaport İşlemleriYurtdışı Tatili

Avrupa Gönüllülük Projesi Nedir?

Avrupa Gönüllülük Projesi Nedir? Avrupa Gönüllülük Projesi nedir? Günümüzde farklı bir…
Devamını Oku
Vize ve Pasaport İşlemleriYurtdışı Tatili

Green Card Başvurusu

Green Card Green Card  Amerika Birleşik Devletleri tarafından her yıl tekrarlanan, ülkenin çok…
Devamını Oku
Yurtdışı Tatili

En Uygun Yurt Dışı Seyahati Nasıl ve Hangi Ülkelere Yapılabilir?

En Uygun Yurt Dışı Seyahati Nasıl ve Hangi Ülkelere Yapılabilir? Tatil yapmak sadece…
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir